<< back
Klimkówka, gm. Ropa pow. gorlicki woj. małopolskie

Od 1928r. ostoją Beskidu Niskiego! "Nasza Polana"

895 000 zł 8 950 zł PLN/m2
 • Offer number: 1456 (IMO)
 • Total area: 100 m2
  Plot area m2: 1 060
 • Year built: 1928
 • Rooms: 4
  Number of bathrooms: 2
 • Garage: other
 • Road type: asphalt
 • Finishing standard:
  very good

Description

Add to notepad Added

Przedmiotem sprzedaży jest całe prawo własności do nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem mieszkalnym konstrukcji drewnianej z bala o powierzchni użytkowej ok. 100 m.kw. oraz budynkiem gospodarczym z użytkowym poddaszem  o powierzchni: ok. 37 m.kw. będącymi składową działki ewidencyjnej numer: 71/1, powierzchni 0,1060ha. W nieruchomości na bieżąco prowadzona jest działalność agroturystyczna pod nazwą "Nasza Polana" z zorganizowanym zapleczem 4 pokoi "na wynajem", niezwykłe komfortowy, naturalny, zdrowy oraz prężnie działający obiekt agroturystyczny położony w sercu Beskidu Niskiego znajduje się na przysiółku "Flasza" u podnóża jeziora/zalewu w miejscowości Klimkówka, pow. Gorlicki. woj. małopolskie. Ta nieruchomość w troskliwy sposób zasługuje na miano schronisko Beskidu Niskiego! W tym domu, najmniejszy detal ma dotąd nie odgadniętą przeszłość oraz zachwyca historią tego miejsca. Być może właśnie tu! Twoja historia zadomowi się na nowo ..


Wyposażenie budynków w sieci infrastruktury technicznej:
- prąd, (siła w budynku gospodarczym 380V),
- oczyszczalnia biologiczna 3 komorowa,
- 2 studnie (kopana i głębinowa).


Dom zlokalizowany jest przy czarnym szlaku łączącym Zaporę Klimkówka i niebieski szlak prowadzący do Grybowa przez górę Chełm lub do Wysowej Zdrój. Stanowi jedyną możliwość noclegu dla turystów - piechurów na tej trasie. Budynek mieszkalny wykonany jest z grubego bala o wymiarach 24 cm x 21 cm. wybudowany w 1928 roku posadowiony na kamiennym fundamencie. W latach 2014-2015 przeszedł gruntowny remont - odbudowa fundamentów, odwodnienie, wymiana stolarki okien (okna skrzynkowe wykonane na zamówienie przez lokalnego stolarza na wzór oryginalnych), podłączenie instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, nowa więźba dachowa oraz pokrycie blachodachówką z posypką imitująca gont, docieplony wełną mineralną gr. 20cm. Budulec stanowią naturalne materiały tym samym mając charyzmat "zdrowego dom" - ściany na poddaszu zbudowane są z żerdzi leszczynowych wypełnionych sieczką ze słomy oraz pokryte tynkami glinianymi. Mszenie między balami wykonano z mchu (zostało dużo oryginalnych fragmentów) oraz uzupełniono nowym wiórem świerkowym. Centralną częścią domu (kuchni i jadalni) jest klimatyczny piec rakietowy z podkową, zbudowany z cegieł szamotowych, otynkowany gliną, do którego podłączone jest CWU i CO z pośrednictwem kaloryferów aluminiowych. Do nieruchomości należy również drugi (2) budynek gospodarczy, konstrukcji drewnianej z poddaszem zaadaptowanym pod przestrzeń mieszkalną, z możliwością adaptacji warsztatu w parterze pod dodatkową przestrzeń mieszkaniową. Budynek drewniany wyposażony w łazienkę z elektrycznym ogrzewaniem podłogowym oraz aneksem kuchennym. Obecnie ogrzewany grzejnikiem elektrycznym, dla potrzeb własnych jest możliwość zainstalowania CO. 


Jezioro Klimkówka z którym sąsiaduje nieruchomość jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów zbiorników zaporowych w Beskidzie Niskim o powierzchni 306 ha mierzące 6,5 km długości o średniej głębokości 13 m. Budowę zapory rozpoczęto w latach 70. XX wieku. Dodatkowo jezioro jest bogate w różne gatunki ryb - prawdziwe wędkarskie eldorado, zainteresują kogoś, kto z daleka od zgiełku, na łonie przyrody, chce delektować się ciszą i spokojem, kolejna okazja do bliskiego kontaktu z naturą. Wspaniałe miejsce dla plażowiczów, osób uprawiające sporty wodne. W pobliżu znajduje się miejscowość Gładyszów, która słynie z największej w Europie stadniny koni Huculskich. Uzdrowiskowa miejscowość Wysowa-Zdrój znana z pijalni wód mineralnych, relaksu i SPA. Pobliskie ścieżki rowerowe (asfaltowe, szutrowe) stwarzają dużo możliwości w zakresie aktywnego wypoczynku. Zimą dostępne w promieniu kilki kilometrów wyciągi narciarskie: Małastów, Smerekowiec, oraz Magura Małastowska. Z posesji rozpościera się widok na taflę zalewu, pobliskie góry i lasy. Malownicze miejsce, pełne zieleni w cichej i spokojnej okolicy. 


CENA NIERUCHMOŚCI: 895 000 PLN


Proponujemy Państwu również bezpłatną usługę doradztwa kredytowego:
- zweryfikujemy zdolność kredytową,
- pomożemy wybrać najkorzystniejszą ofertę,
- załatwimy wszelkie formalności.


Zapraszam do bezpłatnej prezentacji w terenie po wcześniejszym ustaleniu terminu.
Osoba prowadząca: Kamil +48 517 105 599

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć zabronione.

Rzuty są bez jakiejkolwiek gwarancji dotyczącej jakości i dokładności wymiarów.
Sent from IMO for real estate brokers.

Additional information

 • Attic
 • Fireplace